Dach skończony i tak jak myślałem Pan dekarz już dzisiaj zadzwonił w sprawie kasiorki Jutro rozliczenie. Przygotowałem na tę okoliczność "Protokół odbioru wykonanych robót" oraz "Gwarancję" Mam nadzieję że Pana to nierozłości.
Ostatnio napisałem pokrótce o aerogelu, który zastosujemy u nas w celu ocieplenia legarów nad wjazdem do garażu oraz by nie stracić na wysokości wjazdu. Obiecałem bardziej techniczny opis więc skopiowałem ze stronki Pana u którego zamawiałem. Mam nadzieję, że się nie obrazi, ale żeby nie było pozwów sądowych to podam adres stronki z której to wziąłem www.izoluk.pl Niektórzy pewnie pamiętają że to ta sama firma co wykonuje ocieplenie dachu pianą, na które jestem w 90% zdecydowany Może dostanę jakąś zniżkę ?
Co by już nie zanudzać to wklejam trochę informacji. Mam nadzieję że nie przesadziłem z ilością Nie będę już wklejał różnych rodzajów tego aerogelu bo są opisane na stronce. Dodam tylko że do tego celu co my chcemy to Pan powiedział że POROGEL MEDIUM SPACELOFT w zupełności wystarczy.
CZYM JEST AEROGEL ?
AEROGEL to najdoskonalszy obecnie izolator jaki udało się stworzyć. W procesie specjalnej obróbki żelu krzemionkowego, usuwa się część płynną, dzięki czemu uzyskuje się czysty szkielet krzemionkowy. Jego masa to w 90–99,8% powietrze, resztę stanowi nanoporowaty materiał, tworzący jego strukturę. Jednocześnie powierzchnia wewnętrzna wynosi od 600 do 1000 m2/g,
Aerogel w czystej postaci to najlżejsze ciało stałe na Ziemi- posiada gęstość rzędu 1,9-15,0 mg/cm³, a zatem niewiele większą od gęstości powietrza (1,2mg/cm³); dla porównania najlżejsze drewno, stosowane m.in. w lotnictwie i modelarstwie- balsa ma gęstość 40-180 mg/cm³.
Posiada najniższy współczynnik przenikania ciepła λ = 0,014 W/m2K.
AEROŻELE WZMOCNIONE WŁÓKNEM SZKLANYM
Aerożele mogą być wzmacniane włóknami szklanymi lub włókniną dla uzyskania kompozytu. Giętkie, wzmocnione włóknem szklanym kompozyty aerożelowe mają zasadniczo, w identycznych warunkach, takie same właściwości termofizyczne jak monolityczny aerożel krzemionkowy.
PRODUKCJA WYROBÓW AEROŻELOWYCH
Aerożele lub maty aerożelowe mogą być produkowane w różnorodnej formie, co pozwala na szerokie ich zastosowanie. Maty aerożelowe wymagają często uformowania w kilku warstwach. Warstwy takie można łączyć za pomocą owinięć wiążących, sklejenia lub procesu igłowania, gdzie włókna w kilku warstwach maty można umieścić poprzecznie w celu związania razem wielowarstwowego produktu.
NIEPALNA, HYDROFOBOWA I JEDNOCZEŚNIE PAROPRZEPUSZCZALNA
Izolacje aerożelowe dają nowe możliwości eliminacji lub minimalizacji mostków termicznych w miejscach, gdzie nie jest możliwe stosowanie izolacji o dużych grubościach. Doskonale nadają się do izolacji pomieszczeń od środka w budynkach np. zabytkowych, gdzie nie można przeprowadzić klasycznego ocieplenia. Już 5mm maty aerożelowej wystarcza do bezpośredniego ułożenia ogrzewania podłogowego!
SUFITY I ŚCIANY
Izolacja aerożelowa może być również wykorzystana w elementach sufitu (na poziomie powyżej lub poniżej sufitu) lub podłogi (w dywanach lub jako warstwa izolacyjna pod dywanem). W ten sposób można zmniejszyć rosnącą ilość ciepła uciekającego z budynku. Ściany można izolować od wewnątrz, jeśli jest to możliwe, lub na zewnątrz budynku. Przy izolowaniu od wewnątrz aerożele lub maty aerożelowe są idealne, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca niż obecnie stosowane materiały izolacyjne. Aerożele lub maty aerożelowe można mocować do elementów ścian podobnie jak gładź tynkową i wprowadzać dodatkowe warstwy, np. warstwy refleksyjne.
Aerożele mogą być stosowane w postaci takiej jak konstrukcyjne panele izolacyjne, bez trudu montowane wewnątrz budynku. Przy izolowaniu ściany od zewnątrz aerożel można zastosować wraz z materiałem okładzinowym, który zapewni ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Poza ścianami, elewacje/ściany osłonowe znajdujące się w budynkach handlowych również zyskują na zastosowaniu izolacji aerożelowej dla zachowania energii.
OKNA PRZEDE WSZYSTKIM
Jednym z głównych elementów budynku, poprzez który dochodzi do utraty energii, są okna. Większość z obecnie dostępnych okien ma niską wartość R. Takie niskie wartości izolacji można poprawić poprzez wytworzenie próżni między dwiema szybami. Jednakże szyby próżniowe są graniczne wielkości i ochrona środowiska. Energooszczędne okna przepuszczające światło dzienne, wyprodukowane z zastosowaniem aerożelu zbudowane są z półprzezroczystego i sprężystego panelu aerożelowego, wprowadzonego pomiędzy szklane panele w oknach dwuszybowych. W porównaniu z najlepszymi obecnie dostępnymi na rynku oknami, półprzezroczyste okna dwuszybowe z 1/2-calowymi wkładkami aerożelowymi, mają wartość U na poziomie 1,2 W/m2 K (0,211 BTU/stopa2 h oF) bez jakiejkolwiek powłoki lub gazów wypełniających o niskiej przewodności. Okna tego typu są efektywniejsze niż okna z oznaczeniem Energy Star o wartości znamionowej U-2 W/m2K i mogą być jeszcze bardziej skuteczne dzięki zastosowaniu szyb szklanych z powłoką termiczną i wypełnień gazem obojętnym.
INNE ZASTOSOWANIA
Dodatkowe zastosowania aerożeli w budownictwie obejmują taśmy zabezpieczające przed pęknięciami termicznymi dla konstrukcji drewnianychi stalowych, izolację elektrycznej tablicy rozdzielczej, izolację dla konstrukcji betonowych w niskich temperaturach (maty izolacyjne do pielęgnowania podłoży betonowych), drzwi (przekładki między dwoma panelami drewnianymi), izolowaną matę roboczą do prac budowlanych w warunkach atmosferycznych niskich/wysokich temperatur, rolety i zasłony z wykorzystaniem aerożelu, HVAC i inne izolacje kanałów, izolację strychu (łącznie z drzwiami na strych), izolację akustyczną ścian wewnętrznych, szczeliwo podwalin fundamentowych/izolację fundamentów, przekładki izolacyjne między drewnianymi nadprożami, izolację stalowych konstrukcji ramowych lub słupków, izolację drzwi garażowych, okładzin piecowych i kominów. Ponadto aerożele znajdują zastosowanie w urządzeniach domowych i technicznych, takich jak kuchenki, opiekacze, piece, lodówki, pralki/suszarki, ogrzewacze wody, zmywarki, płyty kuchenne i zamrażarki.
Korzyści ze stosowania izolacji Aerogel:
-
ekstremalna wydajność termiczna przy elastycznej i cienkiej formie blankietu
-
stała i wysoka skuteczność izolacyjna przez cały okres użytkowania
-
od dwóch do ośmiu razy wyższa efektywność izolacyjna w porównaniu do tradycyjnych izolacji
-
cienki profil zmniejszający objętość izolowanych powierzchni, ułatwia montaż w ciasnych przestrzeniach.
-
elastyczne opcje montażu, wykrawania, laminowania i składania
-
naturalny produkt, przyjazny środowisku
-
doskonałe właściwości hydrofobowe
-
obniżenie wagi izolacji, w porównaniu z tradycyjnymi materiałami.
-
odporność na płomienie i emisję dymów
Mam nadzieję że tu dobrnęliście i jakie przemyślenia ?